HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sınav sorunları 'çağrı merkezi'yle çözülecek

Sınav sorunları 'çağrı merkezi'yle çözülecek Empty Sınav sorunları 'çağrı merkezi'yle çözülecek

Mesaj tarafından Admin Ptsi 02 Haz. 2008, 17:27

Sınav sorunları 'çağrı merkezi'yle çözülecek

Sınav sorunları 'çağrı merkezi'yle çözülecek Meb

Milli Eğitim Bakanlığı, açıköğretim, Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı (OKS), Seviye Belirleme Sınavı (SBS) gibi sınav hizmetlerinin uygulanması esnasında vatandaşların karşılaştığı sorunları 'çağrı merkezi' ile çözecek.

MEB 2004 yılından itibaren internet üzerinden ve interaktif yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK)'nün gerçekleştirdiği açıköğretim ve sınav hizmetlerinin uygulanması esnasında vatandaşın karşılaştığı problemlerin çözülmesi için daha sağlıklı ve sistemli bir yöntem olarak 'çağrı merkezi' kurulmasına karar verdi. Çağrı merkezi, uzaktan eğitim kurumları (Açıköğretim Lisesi, Mesleki Açıköğretim Lisesi, Mesleki Teknik Açıköğretim Okulu, Açık İlköğretim Okulu) öğrenci iş ve işlemleri, tüm okullardaki bilgisayar teknolojisi sınıflarının garanti şartları kapsamında işletim, donanım, kurulum eksiklikleri, sınav hizmetleri konusunda bilgilendirme yapacak. Nisandan itibaren hizmet vermeye başlayan merkeze, '444 83 83' numaralı telefon ile 'cagrimerkezi@meb.gov.tr'den e-posta ile ulaşılabilecek. Soruları, 15 operatör ve 2 yönetici cevaplandıracak. Bakanlık ayrıca, okullarda kurulan bilgisayar teknolojisi sınıflarının garanti hizmetlerinin takibinde kullanılmak üzere "http://btariza.meb.gov.tr'' adresli web tabanlı bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama ile bakanlık, okullar tarafından girilecek arıza bilgilerini ilgili firmaya doğrudan ulaştıracak.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics