HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Bizim lügatimizde ne bıkkınlık ne de küskünlük var'

Aşağa gitmek

'Bizim lügatimizde ne bıkkınlık ne de küskünlük var' Empty 'Bizim lügatimizde ne bıkkınlık ne de küskünlük var'

Mesaj tarafından Admin Paz 22 Haz. 2008, 18:24

'Bizim lügatimizde ne bıkkınlık ne de küskünlük var' Basbakan

Başbakan Tayyip Erdoğan, toplu açılışlar için geldiği Batman'da yine üstü kapalı mesajlar vermeyi tercih etti.

Binlerce kilometre mesafedeki Viyana'dan geldiğini belirten Erdoğan, gördüğü coşkunun bütün yorgunluğunu unutturduğunu söyledi. Erdoğan, "Bizim lügatimizde yorgunluk, bıkkınlık yok, küskünlük yok, bizim lügatimizde durmak yok, duraklamak yok. Kendilerini Ankara'ya zincirleyenler işte bunu kavramıyor." dedi.

Milli Takım'ın büyük başarısına şahit olduğunu kaydeden Erdoğan, oyuncusundan teknik ekibine, federasyonundan 122 dakika desteğini kesmeyen taraftara kadar herkesi canı gönülden kutladığını bildirdi. Erdoğan, zaferi "ümitsizliğe düşmeden azim ve kararlılıkla son ana kadar mücadele etmenin somut bir örneği" olarak gösterdi. Konuşmasında Türk siyasetinin hastalıklarına işaret eden Erdoğan, sorun üreten siyasetin artık tarihe gömüldüğünü bildirdi. Başbakan, şöyle konuştu: "Oturarak işler hallolmuyor. Geleceksin bu Batman'a milletin arasına girip derdini dinleyeceksin, eksiği gediği nedir, bunlar nasıl giderilir, bunlara kafa yoracaksın. Sabah akşam gerilim üretip bu milletin karnını doyuramazsın, sanal tehditlerle millete hizmet edemezsin. Sadece dert yanarak milletin ufkunu açamazsın. Anadolu'nun yollarına düşmeden, esnafın, çiftçinin, fakirin derdini kendine dert edinmeden Türkiye'ye hiçbir şey kazandıramazsın. Bunların hedefi hizmet üretmek değil, bunların hedefi gerilim üretmek, karmaşa üretmek, engel üretmek."

Erdoğan, özel kaleminin yaptığı harcamalarla ilgili iddialara de tepki gösterdi. Örtülü ödeneğin nerelere harcanacağının yasayla belirlendiğini vurgulayan Başbakan, "Bunun hesabını o gazetenin patronlarına vermek zorunda değiliz. Yasa ne diyorsa onu yaparız. Bu medyanın patronlarına söylüyorum. Bunları lütfen iyi öğrenin. Biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmediğimiz için halkımızın gönlünde taht kurduk. Bu yanlış, düzmece haberlerle AK Parti iktidarına gölge düşüremezsiniz." ifadelerini kullandı.

14 fabrikayı açtı, 24'ünün temelini attı

Başbakan Erdoğan, Batman'da TOKİ tarafından yaptırılan 1237 afet konutunun anahtarlarını hak sahiplerine teslim etti. 31 Ekim 2006'da aşırı yağışlar sonucu meydana gelen selde çok sayıda kişinin evi hasar görmüştü. Erdoğan daha sonra Batman Valiliği'nce organize edilen "Daha Güzel Yarınlara" projesine start verdi. Ardından onlarca tesisin açılışını gerçekleştirdi. Hayata geçirilen tesisler arasında beş okul, üç yurt binası, bir spor salonu, bir sağlık merkezi, alçı fabrikası ve Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 14 fabrika bulunuyor. Erdoğan, ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan çim saha ve Özürlüler Rehabilitasyon Merkezi, Ankara Etimesgut Belediyesi'nin yaptırdığı Özürlüler Rehabilitasyon Merkezi ile Batman Üniversitesi'ne bağlı Mimarlık Mühendislik Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi ile Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 24 fabrikanın temelini attı.
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 728
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Kayıt tarihi : 27/05/08

https://istanbul.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz