HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YAŞ öncesindeki son MGK beş buçuk saat sürdü

Aşağa gitmek

YAŞ öncesindeki son MGK beş buçuk saat sürdü Empty YAŞ öncesindeki son MGK beş buçuk saat sürdü

Mesaj tarafından Admin Perş. 26 Haz. 2008, 20:36

YAŞ öncesindeki son MGK beş buçuk saat sürdü Mgk1

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. MGK'nın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki haziran ayı olağan toplantısı yaklaşık 5 buçuk saat sürdü.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında, güvenlik güçlerinin terör örgütüne karşı yürütmekte olduğu operasyonlar ve önlemler, Irak'taki güncel gelişmeler ile Türkiye'nin artan enerji talebi karşısında alınacak önlemler üzerinde duruldu.

MGK Genel Sekreterliği tarafından toplantının ardından yayımlanan basın bildirisinde, şöyle denildi:

''Ülkemizin asayiş ve güvenliğini etkileyen iç ve dış gelişmeler kapsamlı bir şekilde değerlendirilmiştir. Güvenlik güçlerinin terör örgütüne karşı yürütmekte olduğu başarılı operasyonların ve terörle mücadelenin bütün boyutlarındaki önlemlerin kararlılıkla sürdürüleceği bir kez daha vurgulanmıştır.

Irak'ta siyaset ve güvenlik alanlarında meydana gelen güncel gelişmeler ile Irak makamları ve Iraklı grup ve oluşumlarla yapılan temasların sonuçları gözden geçirilmiştir. Irak ile milli menfaatlerimiz doğrultusunda yürütülen işbirliğinin Irak halkının temel ihtiyaçlarının karşılanmasına da katkı sağlamak suretiyle Irak'ın genelinde ve bölgede istikrarın teminine yardımcı olacağı belirtilmiştir.

Dünyada enerji sektörünün genel görünümü ile Türkiye'nin enerji güvenliğine ilişkin politikaları ele alınmıştır. Ülkemizin artan enerji talebinin karşılanması, ithalat bağımlılığımızın azaltılması ve iklim değişikliğiyle mücadele hedefleri kapsamında; yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından azami ölçüde yararlanılması, komşu ülkelerle işbirliğinin artırılması ve nükleer enerjinin önemiyle Türkiye'nin enerji geçiş ülkesi ve merkezi olarak oynayacağı rol üzerinde durulmuştur.''
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 728
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Kayıt tarihi : 27/05/08

https://istanbul.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz