HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kim kimdir?

Aşağa gitmek

Kim kimdir? Empty Kim kimdir?

Mesaj tarafından Admin Çarş. 02 Tem. 2008, 06:19

Kim kimdir?

Ergenekon soruşturmasında bugün gözaltına alınan kişiler arasında öne çıkan 4 isim ulusalcı görüşleriyle tanınıyor. Eruygur, Tolon ve Aygün cumhuriyet mitinglerinde gündeme gelmişti, gazeteci Balbay ise TSK içinden aldığı haberlerle ön plana çıktı.


Kim kimdir? 288010

Eruygur, eski Başsavcı Vural Savaş ile mitingde...
Kim kimdir? Blank

NTV, Güncelleme: 15:38 TSİ 01 Temmuz 2008 Salı

ANKARA - Ergenekon operasyonunda bugün gözaltına alınan isimleri kamuoyu yakından tanıyor. Orgeneral Şener Eruygur ve Hurşit Tolon, emekli olduktan sonra da sivil toplum örgütleri içinde çalışmaya devam ettiler. Her iki isim de cumhuriyet mitinglerinde ön planda yer aldı.

Emekli Orgeneral Şener Eruygur

Jandarma Genel Komutanlığı’ndan emekli oldu. Tavizsiz ******çü kişiliği ve irticai faaliyetlere karşı sert tutumuyla tanındı. Görevi sırasında, özellikle dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile yıldızının barışmadığı söylentileri hiç eksik olmadı.

Eruygur ismini ön plana çıkaran olay ise eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek’e ait olduğu söylenen günlüklerdeki darbe planı iddiaları oldu. Nokta Dergisi’nde yayınlanan günlüklerde, Eruygur’un Genelkurmay Başkanına rağmen ‘Sarıkız’ ve ‘Ayışığı’ isimleriyle iki ayrı darbe planının içinde olduğu iddia edildi.

Emekli olduktan sonra ******çü Düşünce Derneği (ADD) başkanı olan Şener Eruygur, 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde cumhuriyet mitinglerinin de organizasyonunu yapan isimler arasındaydı.

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon

Birinci Ordu Komutanlığı’ndan emekli oldu.

Kim kimdir? 288011
Tolon mitingde...

Görevi sırasında tıpkı Şener Eruygur gibi tavizsiz ******çü kişiliğiyle ön plandaydı. Tolon’un da dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’le yıldızı hiç barışmadı. Özkök’ün laiklik karşıtı gelişmelere karşı duyarsız kaldığını düşünüyordu.

Emekli olduktan sonra sivil toplum örgütleri içinde aktif olarak çalışmaya devam etti. Ulusalcı görüşleriyle tanınan bir çok derneğin, Anadolu Ulusal Uyanış ve Dayanışma Platformu adı altında birleşmesine öncülük etti. Bu platform bir çok ilde örgütlendi. Bazı basın organlarında Hurşit Tolon’un Ergenekon örgütlenmesinin beyni olduğu iddiası sık sık gündeme getirildi.

Gazeteci Mustafa Balbay

Cumhuriyet Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi Mustafa balbay, Başkent’in siyasi ve askeri nabzını en iyi tutan isimlerden biri olarak biliniyor. Özellikle silahlı kuvvetler içinden aldığı haberlerle ön plana çıktı. En çok tartışma yaratan haberlerinden biri AK Parti’nin iktidara gelmesinden sonra yaptığı “Genç subaylar rahatsız” haberi oldu. Kim kimdir? 288012
Aygün ve Tolon mitingde...

Sinan Aygün

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, ulusalcı görüşleriyle hep ön planda oldu. Cumhuriyet mitinglerinin en büyük destekçilerinden biriydi.
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 728
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Kayıt tarihi : 27/05/08

https://istanbul.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz