HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Temmuz'a kadar ülkeyi kana bulayacaklardı

Aşağa gitmek

Temmuz'a kadar ülkeyi kana bulayacaklardı Empty Temmuz'a kadar ülkeyi kana bulayacaklardı

Mesaj tarafından Admin Cuma 04 Tem. 2008, 02:47

Temmuz'a kadar ülkeyi kana bulayacaklardı Sener

Şener Eruygur'un Fenerbahçe Orduevi'ndeki belgeleri arasında darbe planları ele geçirildi. Dört aşamalı plana göre, kaos oluşturulacak, suikastlar yapılacak, ekonomik kriz çıkarılacak ve Yüksek Askerî Şûra'ya müdahale edilecekti.

Ergenekon terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda şok bir iddia ortaya atıldı. Gözaltında sorgusu devam eden emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Fenerbahçe Orduevi'ndeki odasında ele geçen belgelerde darbe planı hazırlandığı ortaya çıktı. Plan, darbeye zemin oluşturmak amacıyla bir dizi hareket hazırlığını içeriyor.

Sabah gazetesinde yayınlanan "7 Temmuz'da kaos planı" başlıklı habere göre, 7 Temmuz'da başlatılması hedeflenen plan, 4 aşamadan oluşuyor. İddiaya göre, birinci aşamada ******çü Düşünce Derneği aracılığıyla 40 ilde eşzamanlı olarak 'yargıya saygı' mitingi düzenlenecek. Polis ile halk karşı karşıya getirilerek silahlı çatışma çıkarılacak. Böylece 'polis laiklerle çatıştı' görüntüsü verilip ülkede bir anda gerilim tırmandırılacaktı.

İkinci aşamada 'sahte Yeşil' olarak tanınan Osman Gürbüz liderliğindeki 30 kişilik tetikçi timi, yargı mensuplarına yönelik suikastlar düzenleyecekti. Üçüncü aşamada toplumdaki kaosu daha da derinleştirmek için ekonomik kriz havası estirilecek, ATO Başkanı Sinan Aygün, ülke ekonomisinin kötüye gittiği yönünde açıklamalar yapacaktı.

Dördüncü aşamada Yüksek Askerî Şûra (YAŞ)'ya müdahale edilip TSK içerisinde 'NATO'cular' olarak isimlendirilen grupta yer alan askerlerin rütbe alması engellenecekti.

Darbe hazırlıklarının klibi de yapılacakmış

Plana göre, Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi ile Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın liderliğindeki medya oluşumu, yapacakları yayınlarla toplum üzerinde buhran ortamı oluşturacaktı. Halen aranan yönetmen Halis Yavuz Işıklar ise örgütün politikasına uygun film, dizi ve klipler çekerek kendilerine yakın televizyon kanallarında yayınlayacaktı. Darbe hazırlığı yapanların bir başka planı da olayın ekonomik boyutuyla ilgiliydi. Buna göre, ATO Başkanı Sinan Aygün de darbe senaryosunda 'aktif rol' aldı. Aygün, sık sık anketler düzenleyip, daha sonra 'ülke ekonomisinin bittiği' yönünde açıklamalar yapacak. Ayrıca AKP'ye alternatif bir parti oluşumuna gidecekti. Yeni Şafak gazetesinde verilen ayrıntıya göre de AK Parti hükümeti düşürüldükten sonra Sinan Aygün'ün kurduğu parti iktidara getirilecek, Abdüllatif Şener de cumhurbaşkanı olacaktı. Ayrıca Eruygur'un ofisindeki belgelerde, kaos ortamında örgüt mensuplarının nasıl hareket etmesi gerektiğini gösteren bir kitapçık bulundu. Kitapçığa göre medyada bulunan yandaşlar vasıtasıyla buhran ve bunalım yayınları pompalanacaktı.
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 728
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Kayıt tarihi : 27/05/08

https://istanbul.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz