HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ergenekon'un üçüncü bir darbe planı daha ortaya çıktı; Kodadı: Eldiven

Aşağa gitmek

Ergenekon'un üçüncü bir darbe planı daha ortaya çıktı; Kodadı: Eldiven Empty Ergenekon'un üçüncü bir darbe planı daha ortaya çıktı; Kodadı: Eldiven

Mesaj tarafından Admin Salı 08 Tem. 2008, 00:40

Ergenekon'un üçüncü bir darbe planı daha ortaya çıktı; Kodadı: Eldiven Taraf

Ergenekon'un dört yıldızlı iki tutuklusundan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un başarısız Sarıkız ve Ayışığı darbe planlarından sonra Eldiven adlı üçüncü bir askeri müdahale planı daha hazırladığı anlaşıldı.

EMEKLİ OLMADAN ÖNCE PLANLAMIŞ

Taraf şimdi de Ergenekon'un tutuklusu Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanlığı'nın son günlerinde hazırladığı ve öncekilere göre çok daha keskin ifadeler, somut şahıs isimleri içeren 'Eldiven' kod adlı darbe planını yayımladı. Plan, 1 Temmuz'da Eruygur'a ait evrak arasında bulundu.

SORUŞTURMA ASIL ŞİMDİ BAŞLIYOR

Eruygur'un yakalanmasıyla ele geçen bu ve öteki belgelerle ilgili olarak Taraf'ın görüştüğü birden fazla emniyet yetkilisi şu görüşte birleşti: Bugüne kadar yakalanan belgeler bir yana, Eruygur'dan elde edilenler diğer yana. Çetenin faaliyetlerine ilişkin soruşturma çok daha derinleşecek.

ÇOK AŞAMALI EL KOYMA PROJESİ

'Eldiven' darbesinin şeması, ilk adımın ordunun komuta kademesinin ikna edilmesi, TSK içinde genel mutabakat sağlanması, Yüksek Askeri Şura'da uygun terfilerin yapılması olduğunu gösteriyor. 10. Cumhurbaşkanı Sezer'in etkinliğinden istifade edilmesi de planın vazgeçilmezi.

Ergenekon'un üçüncü bir darbe planı daha ortaya çıktı; Kodadı: Eldiven Tarafgazetesi

YUMRUK İNDİRİLDİKTEN SONRA NELER OLACAKTI

'Eldiven' kod adlı darbe şemasına göre, hükümet bir çok cepheden yıpratılıp AK Parti bölündükten sonra, 'Eldivenli Yumruk' indirilecekti. Bu aşama, şemada 'Dönüş Mümkün Değil' sözüyle ifade edildi. Askeri müdahaleyi tanımladığı anlaşılan bu noktadan sonra yapılacak şöyle sıralandı: Anayasa, Siyasi Partiler ve Seçim Kanunu değiştirilecek. Eğitim, Milli Güvenlik stratejileri ve dış politika yeniden şekillendirilecek.

AYGÜN, ELDİVEN'DE KENDİSİNİ DE GÖRDÜ

Son Ergenekon operasyonunda ilk gün tutuklanan ATO Başkanı Sinan Aygün'ün adı, Eldiven darbe planında açıkça yer alıyor. Bu, Aygün'e gözaltına soruldu. Cevabı ''Bu belgede adımın geçtiğini ilk kez görüyorum''

Toplam 11 sayfalık sunumdan notlar:

TSK'DA UYUMSUZLUK

Sarıkız ve Ayışığı'nın devamı olana yeni planın girişinde 'TSK içinde darbe planlarını destekleme' bakımından uyumsuzluk olduğu belirtiliyor ve 'bu uyumsuzluğu aşmak için yapılacaklar' art arda sıralanıyor.

HÜCRE SİSTEMİ

Planda tüm toplumsak kesimlerden insanların hücre sistemine göre örgütlenmesi hedefleniyor. Bu örgütlü kesimler kendilerine alan tahsis edilerek
birbirleriyle irtibat halinde olmaksızın neye hizmet ettiklerini bilmeden deşifre olan unsurlarla esasen aynı işi yaptıklarını anlamadan faaliyet gösteriyorlar.


YIPRATMA POLİTİKASI


YÖK ve İmam Hatip Liseleri teşebbüsünün devamı halinde müşterek çıkış yapılması, MGK Genel Sekreteri, MİT Müsteşarı ve Başbakanlık Müsteşarı mutabakatının sağlanması isteniyor. Yıpratma politikası sürecinde medyanın şekillendirilmesi bazı medya organlarına maddi destek sağlanması, medya kuruluşlarına ikna ve yaptırım uygulanması bu aşamada televizyon kanalı kurulması ve stratejik düşünce merkezleri oluşturulması da hedefler arasında yer alıyor.


ŞİFRESİZ PLAN

"Eldiven"in en dikkat çekici yönü, planın ayrıntılarında herhangi bir şifre sisteminin kullanılmamış olması. Pek çok özel kişinin ismi planda açıkça yer alıyor. Bu kişilerin plandan haberdar olup olmadıklarını veya plandan haberdar
olsalar bile kendilerine düşen rolü oynamayı kabul edip etmedikleri bilinmiyor.


Ergenekon'un üçüncü bir darbe planı daha ortaya çıktı; Kodadı: Eldiven Eldiven

Ne Sarıkız ne Ayışığı en radikal darbe "Eldiven"
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 728
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Kayıt tarihi : 27/05/08

https://istanbul.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz