HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fırat, CHP'ye yüklendi: Acaba Ergenekon'la ilgili bir korkuları mı var ?

Fırat, CHP'ye yüklendi: Acaba Ergenekon'la ilgili bir korkuları mı var ? Empty Fırat, CHP'ye yüklendi: Acaba Ergenekon'la ilgili bir korkuları mı var ?

Mesaj tarafından Admin Perş. 10 Tem. 2008, 01:07

Fırat, CHP'ye yüklendi: Acaba Ergenekon'la ilgili bir korkuları mı var ? Dengir Dengir M. Fırat

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Genel Başkanı Deniz ******'ın Ergenekon soruşturmasına tepki göstermesini eleştirdi.

"Ergenekon'u koruyabilmek için çok çaba sarf ediyorlar. Acaba bir ilgileri, bir korkuları mı var?" diyen Fırat, ******'ı hedef alarak şunları söyledi: "Avukatlıktan zengin olmuştu. Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınanla-rın vekâletini alır inşallah ama milletvekilliğinden istifa etmesi gerekir."

AK Partili Fırat, Almanya Büyükelçisi Dr. Eckart Curtz'un Avrupa Parlamento Üyesi Cem Özdemir ve Almanya Federal Cumhuriyeti Parlamentosu Milletvekili Renate Künast onuruna büyükelçilikte verdiği resepsiyonda basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Deniz ******'ın AK Parti'nin kapatılacağı yönündeki sözleriyle ilgili bir soru üzerine Fırat, "Ben zannetmiyorum. Ama Sayın ******'a da sormak lazım. Biliyorsunuz avukatlığı tuttu, birilerinin avukatlığını yapıyor. Belki Anayasa Mahkemesi'nde de avukatlık yapacaktır AK Parti'ye karşı. Burada da savcılığa soyunmuştur belki."cevabını verdi. Dengir Mir Mehmet Fırat'a CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan'ın, "Ergenekon soruşturması kapsamındaki sanıklara ait el konulan bilgisayar kayıtlarının yasaya göre delil sayılmayabileceği" görüşü de soruldu. Fırat, bu soruya şöyle cevap verdi: "Benim anlayamadığım. Birileri Ergenekon'u koruyabilmek için gerçekten çok çaba sarf ediyor. Bazen düşünüyorum, acaba Ergenekon ile bir ilgileri mi var diye, korkuları mı var diye. Korkmaya gerek yok." Deniz ******'ın Ergenekon'la ilgili avukatlık açıklamalarına değinen Fırat, "Vekâletini alıp almadığını bilmiyorum ama vekâlet almadan avukatlık olmaz... O ekibin müdafii olabilir. İnşallah onlar vekâlet verir, avukatlığa devam eder. Ama avukat olabilmesi için milletvekilliğinden istifa etmesi gerekli." ifadelerini kul landı.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics