HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bor madeni işletmecisi: Tehditler alıyorum -1.5 trilyon $'lık proje-

Bor madeni işletmecisi: Tehditler alıyorum -1.5 trilyon $'lık proje- Empty Bor madeni işletmecisi: Tehditler alıyorum -1.5 trilyon $'lık proje-

Mesaj tarafından Admin Cuma 30 Mayıs 2008, 01:53

Bor madeni işletmecisi: Tehditler alıyorum -1.5 trilyon $'lık proje-
Bor madenini nano teknoloji ile işleyerek pazarlayan firmanın genel müdürü, tehditler aldığı iddiasıyla, karakola başvurdu.

Bor madeni işletmecisi Bor Power Marketing firmasının Genel Müdürü Mehmet Can Arvas, tehditler aldığını belirterek Bakırköy Şenlikköy Polis Merkezi'ne başvurdu. Karakolda ifade veren Arvas, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ham bor satışının yurt dışına satışının yasaklandığını söyleyen Arvas, "Zaman zaman tehditler alıyorduk. Ama ciddiye almıyorduk. Ama bugünki tehdit işin vahametini ön plana koydu. Bizim bu madenden Türkiye'ye 1 buçuk trilyon dolar kaynak aktaracak projemiz bitmiş durumda. Bu proje dünya piyasalarını sarsacak projedir. Dünyanın petrol devlerini ilgilendiren projedir. Geliştirdiğimiz proje petrol devlerini rahatsız etmiştir. Bu devlerin uzantıları ve maşalarının bu tehditlerde rol aldığını düşünüyoruz. Devlete güveniyoruz" dedi. İki aydır tehdit telefonları aldığını ifade eden Arvas, tehditin hem şirkete hem de şahsına yönelik olduğunu söyledi.

Dünya'da bor madenini tek işleyen firma olduklarını söyleyen Arvas, "Tehditin ululuslararası boyutunu düşünüyoruz. Çünkü konu uluslararası bir konu. Bizim şirketimiz 22 değişik sektörde bor madenlerinden nanoteknolojiyle üretim yapan bir şirket. Otomotiv, gemi ve tekstil sektörlerinde ürünlerimiz var. Bunlar borun katma değerini artıran projelerdir. Dünyanın 2 bin yıllık enerjisini ve yakıtını karşılayacak bir madendir" diye konuştu.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics