HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vali soruyu bilemedi, öğrencinin elini öptü -''8 tane 8 nasıl 1000 eder'' -

Vali soruyu bilemedi, öğrencinin elini öptü -''8 tane 8 nasıl 1000 eder'' - Empty Vali soruyu bilemedi, öğrencinin elini öptü -''8 tane 8 nasıl 1000 eder'' -

Mesaj tarafından Admin Cuma 30 Mayıs 2008, 01:54

Vali soruyu bilemedi, öğrencinin elini öptü -''8 tane 8 nasıl 1000 eder'' -

Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, inceleme yaptığı ilköğretim okulunda sohbet ettiği öğrencilerden birinin yönelttiği ''8 tane 8 nasıl 1000 eder'' sorusunu bilemeyince küçük kızın elini öptü.

Vali Çalışıcı, Türkiye Kızılay Derneği Eskişehir Şubesi'nin ''Kardeş Okul'' protokolü imzaladığı 30 Ağustos İlköğretim Okulunu, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan ve Kızılay Şube Başkanı Fahrettin Peksaygılı ile ziyaret etti.

Gültepe Mahallesi'ndeki okulun eksiklerini yerinde tespit eden Vali Çalışıcı, daha sonra bazı sınıflara girerek öğrencilerle sohbet etti.

Çalışıcı, öğrencilere sorduğu bir matematik probleminin doğru yanıtını alamayınca, çözümünü tahtada gösterdi ve ''Bu soru yüzünden sizin gibi okurken 100 pide kaybettim'' dedi.

Bunun üzerine 4-C sınıfından Mine Uysal adlı bir kız öğrenci de Vali Çalışıcı'ya ''8 tane 8 nasıl 1000 eder'' diye sordu. Vali Çalışıcı, soruyu bir süre düşünüp yanıtlayamayınca, ''Bükemediğin bileği öpeceksin'' dedikten sonra öğrenci Mine Uysal'ın elini öptü.

Daha sonra öğrenci, sorunun yanıtının, ''888'e 88 ekleyip üç 8 toplandığında 8 tane 8'in kullanılarak 1000 rakamına ulaşıldığını'' söyledi.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics