HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karayı görebilseydim, başarabilirdim!"

Karayı görebilseydim, başarabilirdim!" Empty Karayı görebilseydim, başarabilirdim!"

Mesaj tarafından Admin C.tesi 31 Mayıs 2008, 01:23

4 Temmuz 1952 günü 34 yaşında bir kadın, Pasifik Okyanusu'na dalarak, Catalina adasından, 21 mil batısında kalan Kaliforniya'ya doğru yüzmeye başladı. Eğer başarılı olursa, bunu yapan ilk kadın olacaktı. Adı Florence Chadwick olan bu yüzücü, Manş Denizi'ni her iki yönde gecen ilk kadındı.

O sabah su, vücudu uyuşturacak kadar soğuktu ve sis o kadar yoğundu ki, beraberindeki tekneleri güçlükle seçebiliyordu. Milyonlarca insan televizyonlarından onu izliyordu, köpekbalıkları ve dondurucu soğuğun etkisini hiçe sayarak 15 saat yüzdü. Yakınındaki bir teknede bulunan annesi ve antrenörü, karaya cok yaklaştıklarını ve devam etmesini söyledilerse de o, kendisini sudan çıkarmalarını istedi.

Azimli yüzücü, Kaliforniya kıyısına yarım mil kala sudan cıkışının nedenini şöyle açıkladı :

“Karayı görebilseydim, başarabilirdim!"

Vazgeçmesinin nedeni ne yorgunluk, ne de soğuktu... Tek neden, sis yüzünden karayı görememekti.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics