HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danıştay Başkanı: Gerginlik yapımda yok

Danıştay Başkanı: Gerginlik yapımda yok Empty Danıştay Başkanı: Gerginlik yapımda yok

Mesaj tarafından Admin Salı 03 Haz. 2008, 01:11

Danıştay Başkanı: Gerginlik yapımda yok

Danıştay Başkanı: Gerginlik yapımda yok Birden

Danıştay başkanı seçilen Mustafa Birden, dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etti. Ardından Sumru Çörtoğlu'nun kayınpederinin cenaze törenine katıldı.

Geçen hafta Danıştay başkanı seçilen Mustafa Birden, dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etti. Birden, Gül ile sadece nezaket ziyareti çerçevesinde görüştüklerini belirtti.

Yargıtay bildirisiyle başlayan siyasî gerginliğe de atıfta bulunan Birden, "Gerginlik falan benim yapımda zaten yok." dedi. Cumhurbaşkanı Gül, bildirinin ardından Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'i Köşk'e davet ederek sağduyu çağrısında bulunmuştu. Mustafa Birden, eski Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu'nun kayınpederi emekli hakim Hasan Tahsin Çörtoğlu için Kocatepe Camii'nde düzenlenen cenaze törenine de katıldı. Törenden ayrılırken, Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmeye ilişkin soruları cevapladı. Danıştay geleneklerinde her seçimden sonra Cumhurbaşkanı'nın nezaketen ziyaret edildiğini söyleyen Birden, "Ben de bu konuda randevu talep ettim. Sayın Cumhurbaşkanı'm o randevuya göre beni çağırdılar, oturduk, bu talep konusu çerçevesinde görüşme yaptık." diye konuştu. 'Hükümet-yargı gerilimi'nin gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine Birden, "Gerginlik falan benim yapımda zaten yok. Sadece talep ettiğimiz konuda görüştük." dedi.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics