HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Ergenekon'da bir tutuklama daha

'Ergenekon'da bir tutuklama daha Empty 'Ergenekon'da bir tutuklama daha

Mesaj tarafından Admin C.tesi 07 Haz. 2008, 22:04

'Ergenekon'da bir tutuklama daha

Ergenekon terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Emekli Tümgeneral İhsan Gürcihan'ın oğlu Behiç Gürcihan, "Yasa dışı terör örgütüne üye olmak" ve "Devletin gizli belgelerini ele geçirmek" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Baba Gürcihan, "Soruşturmanın devletin lehine olacağına inanıyorum ancak dosyaların gizli olduğuna inanmıyorum" şeklinde konuştu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgusu tamamlanan Behiç Gürcihan, sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Burada soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulanan Behiç Gürcihan, "Yasa dışı terör örgütüne üye olmak" ve "Devletin gizli belgelerini ele geçirmek" suçlarından tutukluluk istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Gürcihan, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Bayrampaşa Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Behiç Gürcihan'ın Amerika'da eğitim gördüğü ve yazılım işiyle uğraştığı öğrenildi.

Emekli Tümgeneral İlhan Gürcihan oğlunun tutuklanması ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Oğlunun tutuklanacağının basın kuruluşlarında yazılıp-çizildiğini belirten Gürcihan, "Ben bu hukuki sürece saygılıyım. Biz devletin hukuk sistemine saygılıyız. Bu soruşturmanın devletin lehine olacağına inanıyorum" dedi. Oğlu Behiç Gürcihan'ın düşüncesinden ve fikrinden dolayı en ufak bir kuşkusunun olmadığını belirten İlhan Gürcihan, "Evdeki gizli belge denen şeyler yabancı ülkeler hakkındaki stratejik değerlendirmelerdir. Bu bilgilerin gizlilikle alakası yoktur. Bunun dışında mutlaka bazı şeyler olabilir. Bu konu hakkında birşey diyemem" şeklinde konuştu. Oğlunun tutuklanacağına dair haberlerin bazı basın yayın organlarında çıktığını iddia eden Gürcihan, "Demokrasiyi korumak için mücadele verilirken, neden rejimi korumak için çetelerle uğraşılmıyor" ifadelerini kullandı. Basın mensuplarının "Dokümanlar sizin mi, yoksa oğlunuzun mu?" sorusuna Gürcihan, "Dokümanlar yurt dışı ve ülkemizdeki değerlendirmelerdir. Behiç'in dosyaları, arkadaşları arasındaki fikri değerlendirmeleridir. Herhangi bir suçu olduğuna inanmıyorum. Esas bu çetelerin üzerine gidilip, sonuçlanması lazım" şeklinde konuştu.

Baba Gülcihan oğlunun cezaevine götürülmesi sırasında harçlık verdiği gözlendi.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics