HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gladio ve ya Ergenekon

Gladio ve ya Ergenekon Empty Gladio ve ya Ergenekon

Mesaj tarafından Admin Paz 22 Haz. 2008, 03:10

Gladio ve ya Ergenekon

Bazıları Ergenekon konusunu şu anda açılan davalar ile sınırlı bir konu zannediyor. Ben hiçte öyle düşünmüyorum. Bir yazar Veli Küçük'e istinaden

Veli Paşa, Bitlisli Paşa'nın abd tarafından BOP hazırlığı çerçevesinde
katledildiğini iddia ediyor, uzun süredir !..

Diye yazmış. Sayın Küçük neden öyle demiş ben bilemem mutlaka onunda kendisine göre gerekçeleri vardır. Ancak yanılmayan bir Allah'tır denir. Ben bu sözünü doğru kabul etsem bile Bu iş de dahi Ergenekon yapılanmasının kendileri dışındaki bir biriminin kullanıldığını bu yüzden kendileri dâhil Tüm Ergenekon'un bir birlerinden haberi olmayan ve karşıt sanan pek çok birimden oluştuğunu düşünüyorum.
Benim gördüğüm kadarı ile Eşref Bitlis paşayı da ABD nin isteği ile Ergenekon öldürdü.
Benim anladığım kadarı ile Ergenekon milli bir kuruluş değildir.
Tüm NATO ülkelerinde CIA tarafından NATO ya bağlı Milli orduların içinden ordu hiyerarşisinden bağımsız. NATO ülkeleri orduları içinde de etkili Nazi'lerin SS leri gibi bir NATO kuruluşudur. ABD nin kontrolünde Sovyet tehlikesi gerekçe gösterilerek kurulmuştur. Sovyetlerin ortadan kalkması ile diğer NATO ülkelerinde tasfiye edilişi daha sessiz sedasız olurken İtalya da daha önce Başbakan Aldo Moro'nun da aralarında bulunduğu pek çok kişiyi değişik adlardaki örgütler adına öldürdüğü için tasfiyesi oldukça zor olmuştur. Dava ile ilgili Hâkimler savcılar, dava sürecinde öldürülmeye devam etmiştir. İtalya'daki açığa çıkan adı Gladio =kılıç dır.
Roma imparatorluğunun Gladyatörleri ne istinaden verilmiş yerel adı olan Gladio Uzun süre ülkemizde de Ergenekon'un adı telaffuz edilmesin diye Gladio olarak anılmıştır. Kendisine bağlı Veli Küçük grubu gibi, ayrıca Hizbullah, PKK, TKP-C gibi diğer sol ve sağ örgütler TİT gibi bir sürü kuruluşları da vardır. Bunların hiç birisi diğerleri ile aynı kafaya bağlı olduğunu bilmeden aynı ahtapotun kolları olarak gösterilen hedeflere veya istikrarsızlaştırma hareketlerinde bir birleri ile çatıştırılmakta kullanılırlar. İç savaşlar çıkarılmakta ve ABD ye karşı çıkan kişi ve hükümetleri düşürmekte temizlemekte kullanılmaktadır. Danıştay'a o malum müstemleke valiliği kararı gibi kararı aldıran da sonra saldırıp, ne tesadüf ise! karara karşı çıkan tek yargıcı öldüren de Ergenekon'un yargı ayağı, sabotaj ayağı gibi ayaklarıdır. Danıştay saldırısına irtica süsü vermek isteyen kişiler mi vatanı kurtaracak. Bu kuruluş NATO ülkeleri içinde ihtiyaç kalmadığı için kaldırıldığı halde. NATO nun yeni düşman konseptin de İslam ülkeleri olduğu için Ülkemiz haklı da Müslüman olduğundan bizde kaldırılmamıştır. NATO nun yeni düşman konseptine uygun olarak kurumların yanı sıra siyasi partileri de kullanacak yerlerde adamları vardır. Ve Büyük ihtimal ile bir Ergenekon mensubu olan Mehmet Ağar 367 meselesinde kendisine düşeni yapmış ama başarılı olamamıştır. CHP içindeki Ergenekoncular ise hala İç savaş tehdidini 367 meselesinde yaptıkları yerde durmakta ve başörtüsü üzerinden NATO düşman konseptine girmiş milletimize karşı NATO kararları doğrultusunda savaş da kullanılmaya devam edilmektedir. Kısaca Ergenekon olarak yakalananların buz dağının ucu olmaktan öte asıl gövdeyi göstermekten çok beklide gizlediği görüntünün netleştirilemediği oldukça uzak bir yerde durmaktayız.
Şu gözlüklerimizi bir silelim de tekrar bakalım.
Eşref Bitlis paşayı öldürenler de Hüseyin Kıvrıkoğlu paşaya ateş edip önünde oturan albayın aniden ayağa kalkması ile Albayı vuranlar da. Türkiye'deki tüm çatışmaları ve cinayetleri işleyenler de PKK da bu kuruluşun uzantılarıdır. Arkalarında kendi ordumuzun içinden de dahil NATO ülkelerinin muadil kuruluşları vardır.
PKK gibi bazı kuruluşların diğer NATO ülkeleri tarafından desteklenmesi de Gladio bağlantısı sayesinde oluşmuştur. Ergenekon Polis özel timlerinin PKK yı biçtireceğini anlayınca 28 Şubatta bu polis timlerinin kaldırılmasında da başarılı olmuş ve kaldırtmıştır. PKK nın iç desteği olmasa PKK bu derece başarılı olamazdı. Bu derece gizli ve güçlü destek de NATO bağlantısı olmasa Ergenekon tarafından gerçekleştirilemezdi. Türkiye NATO dan çıkmadan Ergenekon'u tasfiye edebilir mi? Veya NATO ya karşıda bizleri koruyacak düzeneği kurabilirmiyiz?
Sanırım bu tasfiye mutlaka gerçekleştirilmeli ama, kendi derin kuruluşlarımız da, yasalar çerçevesinde ve TBMM sine bağlı vatanı iç ve dış tehditlerden koruma amaçlı bir birlerinden ayrı iki kuruluş olarak kurulmalıdır. Devletin meclisi mutlaka kaderimize daha hâkim bir konuma getirilmeli. Düşmanların ya da yabancıların talepleri yerine milletimizin ve halkımızın taleplerine cevaplar arayıp çözmek üzere tam yetkili olmalıdır diye düşünüyorum. Bunları güvenilirlikleri sorgulanır olmuş bazıları gizli kurumlar değil o kurumları da dışlamadan milletimiz ile birlikte çözmek zorundayız. Başka hayallere kapılıp kendi kendinizi kandırmayın

Ahmet Doğan Şimşek
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics