HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ergenekon, Büyükanıt'ı da fişlemiş

Aşağa gitmek

Ergenekon, Büyükanıt'ı da fişlemiş Empty Ergenekon, Büyükanıt'ı da fişlemiş

Mesaj tarafından Admin Çarş. 09 Tem. 2008, 02:17

Ergenekon, Büyükanıt'ı da fişlemiş Yasar

Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan emekli orgenerallerden Hurşit Tolon'un arşivinden Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın özel hayatı ve ailesiyle ilgili bir klasör belge bulundu.

Ayrıca Tolon'un belgeleri arasında eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun şeceresi bulundu. Tolon, belgelerin kendisine Ege Ordu komutanlığı yaptığı dönemde geldiğini savundu. Belgelerin kim tarafından gönderildiği hakkında bilgisi olmadığını iddia eden Tolon, özel kaleminin bu belgeleri arşivlediğini, emekli olunca da evine götürdüğünü ifade etti.

Hürriyet gazetesi, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile emekli Orgeneral Şener Eruygur'a İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan sorgulamayı yayınladı. Habere göre, emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un arşivinde yapılan aramada, Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'la ilgili klasör ele geçti. Klasörde Büyükanıt'ın kişisel ve aile bilgileri yer alıyor. Sorgu sırasında bu klasörün varlığını kabul eden Tolon, "Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile ilgili kişisel ve ailevi bilgilerin bulunduğu belgeler bana Ege Ordu komutanlığım sırasında kimin tarafından gönderildiğini bilmediğim belgelerdir. Herhangi bir özel maksat güdülmemiştir. Özel kalem müdürüm tarafından rutin arşivleme sistemine tabi tutulmuş, görev değişikliği ile ilgili belgeler 1. Ordu Komutanlığı'na, oradan da emekli olunca evime intikal ettirilmiştir." açıklamasında bulundu. Eski Jandarma Genel Komutanı ve ******çü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Şener Eruygur ise Büyükanıt'la ilgili belgeler hakkında bir şey bilmediğini iddia ederek, şunları söyledi: "Böyle bir klasör oluşturmanın bana hiçbir yararı olmayacağı gibi, alçakça bir davranıştır. Ahlaki değildir." Eruygur, Ayışığı ve Yakamoz adlı darbe planlarıyla da bir ilişkisinin bulunmadığını savunurken, darbe planları arasında yer alan görev ve faaliyet şemalarının herhangi bir suçu ispat etmeyeceğini ileri sürdü
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 728
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Kayıt tarihi : 27/05/08

https://istanbul.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz