HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ergenekon'un ilginç yeni karargahı

Aşağa gitmek

Ergenekon'un ilginç yeni karargahı Empty Ergenekon'un ilginç yeni karargahı

Mesaj tarafından Admin Cuma 11 Tem. 2008, 18:57

Ergenekon'un ilginç yeni karargahı Ergenekon-1

Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklanan Ali Özoğlu'nun sahibi olduğu Toplumsal Dönüşüm Yayınları'nın, örgütün toplantı yeri olduğu belirlendi. İnternette yayın yapan GAZETEPORT adlı sitenin haberine göre soruşturma kapsamında tutuklanan yazarların ve önemli isimlerin gizli toplantılarını bu yayınevinde yaptıkları tespit edildi. Özoğlu'nun sahibi olduğu Toplumsal Dönüşüm Yayınları, kamuoyunda tartışmalı isimlerin kitaplarını basarak gündeme geldi. Yayınevininyazarları arasında ulusalcı ve emekli subayların yer alması dikkat çekti.

KUVVAYİ MİLLİYE'NİN BAŞKAN YARDIMCISIYDI

Tutuklanarak cezaevine konulan Özoğlu bir dönem Kuvayı Milliye Derneği Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu. Özoğlu, bir dergiye verdiği bir röportajda, gerekirse silah bile kullanabileceklerini söylemişti. Özoğlu, şu ifadelere yer vermişti:

"Mümkün olursa 1 milyon motorize ekip oluşturmayı planlıyoruz. Bu şu an için sadece bir fikir. Belki ilk olarak İstanbul'da 100 motor olarak yapacağız. Aynen Yunuslar gibi; ama Vespa tarzı motorlar olacak. Bizim motorize ekip projemizin temelini oluşturan en önemli şey, halka yardımcı olunması." Motorize ekiplerde görev yapanlara maaş ödeyeceklerini anlatan Özoğlu, motorize ekiplerin gerekirse silah kullanabileceği mesajı vermişti. Genelkurmay ile bir bağlantılarının olmadığını; ancak bunun ileride olmayacağı manası taşımadığını anlatan Özoğlu, birçok generalin kendileri ile birlikte hareket ettiğini kaydetmişti.

DİNK'LE ANILMIŞTI

Toplumsal Dönüşüm Yayınları'nın yazarlarından emekli Albay Hüseyin Mümtaz Bayazıtoğlu'nun ismi Hrant Dink cinayetinde geçmişti. Bayazıtoğlu'nun geçmişte Akdeniz Üniversitesi'nce Antalya'da düzenlenen "301. madde ve düşünce özgürlüğü" konulu panelde, Dink'le panelist olarak bir araya geldiği ve Dink'in bazı açıklamalarına tepki gösterdiği belirlenmişti.

Bayazıtoğlu, Haydar Baş'ın kurduğu Bağımsız Türkiye Partisi'nde yöneticilik yapmıştı. Bayazıtoğlu, Akın Birdal suikastinin azmettiricisi Semih Tufan Gülaltay'ın dergisi Yeni Hayat'ta yazı yazmıştı. Danıştay saldırısı sonrasında gözaltına alınan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde verdiği ifadede Hüseyin Mümtaz Beyazıtoğlu'nu tanıdığını açıklamıştı.

JANDARMANIN MAAŞLI ELEMANI

Yayınevinin yazarlarından Ergun Poyraz'ın jandarmanın maaşlı elemanı olduğu ortaya çıkmıştı. Erol Mütercimler de Ergenekon Soruşturması'nda tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

İşte Toplumsal Dönüşüm Yayınları'nın bastığı bazı kitaplar:

- Emekli Albay Hüseyin Mümtaz Beyazıtoğlu'nun "Yüzbaşı Gibi", "Türkiye'nin Koordinatları", "Yeni Mütarekeler Yeni Kuvayi Milliyeler", "Kıbrıs'ın Çığlığı", "Dolu Dizgin Kıbrıs"

- Emekli Albay Nazmi Çora'nın "Uluslararası Terörizm ve Failleri", "İrtica ve Terör", "İçimizdeki Şeytanlar", "Tarihimizdeki Kara Leke Çekiç Güç"

- Ergün Poyraz'ın "AKPapa'nın Temel İçgüdüsü", "Hilafet Ordusundan Arap Kürt Partisine", "Misyonerler Arasında Altı Ay", "Çoban Sülü"

- Emekli Tuğgeneral Ömer Lütfi Erol'un "Asker Devrim Darbe", "Ahtapotun Kollarındaki Türkiye", Muharrem Bayraktar'ın "Türkiye'ye Derin Saldırı"

- Emekli Albay İlhan Çiloğlu'nun "Asker ve Vatan", "Allah ve Asker"

- İskender Özturanlı'nın "Bombalı Demokrasinin İflası"

- Emekli Albay Atilla Çilingir'in "Elveda Kıbrıs"

- Prof. Dr. Anıl Çeçen"in "Türkiye'nin B Planı (Merkezi Devletler Birliği)"

- Emekli Albay Necati Ulunay Ucuzsatar'ın "21. Yüzyıl Gözlemiyle Türkiye Cumhuriyeti'ne Tehdit"

- Ali Özoğlu'nun "Şifre Çözüldü-Masonlar'dan Türkiye'ye Kanlı Hediye Asala

- PKK"

- Muharrem Kılıç'ın "Soysuzlar Mektebi Enderun ve Türklerin Kaderi "

- Kaan Turhan'ın "Türk Okullarının Çöküşü Türk Gençliğinin Çözülüşü"

- Hüseyin Özbek'in "Türk Kalesi Yıkılırken"

- Mustafa Yıldırım'ın "Sivil Örümceğin Ağında"

- Hüseyin Durgut ve Mehmet Aça'nın "Küreselleşen Dünya ve Türk Kimliği"

- Emekli Deniz Binbaşı Erol Mütercimler'in "Satılık Ada Kıbrıs: Barış Harekatı'nın Bilinmeyen Öyküsü"

- Necip Hablemitoğlu'nun "Köstebek" - Emekli Savcı Çetin Yetkin'in "12 Mart 1971 Öncesinde Türkiyede Soldaki Bölünmeler", "Yoksa Türk Düşmanı mısınız?"

- M. Emin Değer'in "Oltadaki Balık Türkiye"
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 728
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Kayıt tarihi : 27/05/08

https://istanbul.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz