HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ata Herkesi Şaşırtacak

Ata Herkesi Şaşırtacak Empty Ata Herkesi Şaşırtacak

Mesaj tarafından Admin Cuma 30 Mayıs 2008, 20:13

Ata Herkesi Şaşırtacak 4760

Ata Demirer'in rol aldığı 'Osmanlı Cumhuriyeti' filminin çekimleri tamamlandı.

Senaryo ve yönetmenliğini Gani Müjde'nin üstlendiği, başrollerini Ata Demirer ve Vildan Atasever'in paylaştığı 'Osmanlı Cumhuriyeti' filminin çekimleri tamamlandı.

Kelebek'in haberine göre;40 gündür İstanbul'un tarihi yerlerinde çekim yapan ve gerekli izinleri alamadığı için duyduğu sıkıntıyı her fırsatta dile getiren Gani Müjde, "Çekimler bittiği için üzülüyoruz ama istediklerimizi yapabildiğimizi için seviniyoruz. Her ne kadar mekan konusunda sıkıntı yaşasakta 40 gün çok güzel geçti." diyerek şöyle konuştu: Mekanları gözümüz gibi koruyoruz. Başından beri böyle izinlerin verilmesi gerektiğini söylüyorum. Çok şükür Kültür Bakanı ve Ulaştırma Bakanlığının izniyle çektik. Sayamadım ama çekim yaptığımız sürece üzerimizden yaklaşık 3000 tane uçak geçti ve biz sesli çektiğimiz için uçak geçmediği birer dakikalık aralarda çektik. Hele Sepetçiler Kasrın'da arkamızdan geçmeyen kalmadı.O yüzden diyorum, bu film Ulaştırma Bakanlığı'nın müsade ettiği zamanlarda çekilmiş bir filmdir."

Ata Herkesi Şaşırtacak

"Ata Demirer hepinizi çok şaşırtacak, şu ana kadar tanımadığınız bir Ata Demirer'le karşılacaksınız ve muhteşem bir oyuncu olduğunu göreceksiniz." diyen Müjde; kasımda vizyona sokmayı düşündüğü film için yapımcının batmayacağı kadar izleyici gelmesini beklediğini söyledi. Sevr Anlaşması kabul edilseydi ve ****** gibi biri çıkmasaydı bugünlere nasıl gelirdik" temasının trajikomik hikayesinin işlendiği filmde Ata Demirer, günümüzde yaşayan 7. Osman adlı bir padişahı canlandırıyor. Çekimlerin çok eğlenceli olduğu kadar yorucu geçtiğini söyleyen Demirer, "Hayatımda çok yoğun tempo çalışmaya alıştım ama arada boşluklar oluyordu. Haftada 7 gün çalıştığım çok nadirdir. Acımasız bir tempoydu ama hiç sıkılmadım.Çok eğlendik."dedi.

"Hikaye günümüzdeki mecburiyetler karşısında düşülen durumları anlatıyor. Bu durumlar bazen komik bazen trajik. Yani hayatın aynısı. Gani Müjde burada bir masal anlatmaya çalışıyor. Ben de masal kahramanı gibi hissettim kendimi." diyen ünlü komedyen filmin reel mekanlarda çekilmesinin çok etkileyici olduğunun altını çizdi.

Osmanlı Cumhuriyeti filmini ilk sinema filmi olarak gördüğünü belirten Demirer, rol aldığı diğer sinema filmlerinin mütevazi şeyler olduğunu söyledi. Demirer "Neredesin Firuze'de oynadığım için yönetmen Ezel Akay bana laptop almıştı. Kısık Ateşte 15 dk. benim için çok kötü bir deneyim oldu. Osmanlı Cumhuriyeti bu yüzden ilk filmim" diye konuştu.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net