HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OKS'ye girecek adaylar ikinci tercih yapamayacak

OKS'ye girecek adaylar ikinci tercih yapamayacak Empty OKS'ye girecek adaylar ikinci tercih yapamayacak

Mesaj tarafından Admin Salı 03 Haz. 2008, 01:06

OKS'ye girecek adaylar ikinci tercih yapamayacak

OKS'ye girecek adaylar ikinci tercih yapamayacak Oks

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (OKS) girecek öğrencilerin bir seferde 20 tercih yapacağını açıkladı.

Çelik, tercihlerin 11-18 Temmuz tarihleri arasında veliler ya da okul müdürlükleri aracılığıyla gerçekleştirilebileceğini dile getirdi. OKS Tercih ve Yerleştirme İşlemleri ile Seviye Belirleme Sınavı (SBS) Güvenliği konulu bir genelge yayınlanan Çelik, sınavın 8 Haziran'da son kez yapılacağını hatırlattı. Yerleştirme puanlarının geçen yıl olduğu gibi ilköğretim başarı puanı eklenmek suretiyle hesaplanacağının belirtildiği genelgede, tüm öğrencilerin diploma notlarının e-okul sistemi üzerinden otomatik olarak hesaplanacağı ifade edildi. Genelgeye göre, tercihler veliler tarafından bireysel olarak ya da okul müdürlükleri aracılığıyla 11-18 Temmuz 2008 tarihleri arasında bir seferde 20 tercih olarak yapılacak. Tercih onaylama işlemi bittikten sonra tekrar düzeltme hakkı olmayacak, daha sonra ayrıca tercih alınmayacak. İkinci yerleştirme ile tercihinde yükselme işlemlerinde de aynı tercihler geçerli olacak. Birinci ve ikinci yerleştirme ile tercihinde yükselme işlemleri 2008 OKS Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu'nda yer alan açıklamalara göre yapılacak. Okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanan tercihlerin sistem çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ve veli tarafından imzalanacak, aslı okulda saklanarak bir örneği imza karşılığı veliye verilecek.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics