HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tuncay Özkan'ın iftirasına Anayasa Mahkemesi Başkanı'ndan jet tekzip

Tuncay Özkan'ın iftirasına Anayasa Mahkemesi Başkanı'ndan jet tekzip Empty Tuncay Özkan'ın iftirasına Anayasa Mahkemesi Başkanı'ndan jet tekzip

Mesaj tarafından Admin Cuma 13 Haz. 2008, 18:52

Tuncay Özkan'ın iftirasına Anayasa Mahkemesi Başkanı'ndan jet tekzip Hasim-kilic-to

Ulusalcı Tuncay Özkan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ı İBDA-C üyesi olmakla suçladı. Özkan delil diye Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Doğu Perinçek'in Aydınlık Dergisi'ni gösterdi.

32. Gün programında bu iddiaya karşı Mahkeme Başkanı Haşim Kılıç, dehşete düşürecek bir pervasızlıkla karşı karşıya bulunduğunu belirterek hukuki yollara başvuracağını açıkladı.

Programa acil yazılı cevap gönderen Kılıç, "Hakkımda söylenenlerin gerçekle hiç bir ilgisi yoktur. Ben bugüne kadar yayınlanmış herhangi bir dergide ne görev aldım ne de yazı yazdım. Sözkonusu dergi ve örgütle hiçbir ilgim bulunmamaktadır. 32 yıl önce çıktığı anlaşılan bir dergide temsilcilik yapmam o yıllarda yürüttüğüm kamu görevim nedeniyle hukuken mümkün değildir. Belirtilen dergideki H.Kılıç imzasının halen İstanbul'da mukim Hüsnü Kılıç'a ait olduğu kendisi tarafından teyit edilmiş ilgili kişi bu konudaki açıklamalarını Kanal D ve Aydınlık Dergisi'ne göndereceğini bildirmiştir." dedi. Tuncay Özkan ayrıca proğramda "Abdullah Öcalan'la aynı düşünüyorum" dedi. Programın sunucusu Özkan'a Gaziantep Ticaret Odası'nda yaptığı bir konuşmayı hatırlattı. Özkan ise, "Evet, bugün (Öcalan'ın) geldiği nokta çok doğrudur." Dedi.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics