HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teröristbaşı Öcalan'dan ilginç teklif: PKK'yı sınır dışına çıkarabilirim

Teröristbaşı Öcalan'dan ilginç teklif: PKK'yı sınır dışına çıkarabilirim Empty Teröristbaşı Öcalan'dan ilginç teklif: PKK'yı sınır dışına çıkarabilirim

Mesaj tarafından Admin Perş. 29 Mayıs 2008, 18:49

Teröristbaşı Öcalan'dan ilginç teklif: PKK'yı sınır dışına çıkarabilirim

Teröristbaşı Abdullah Öcalan, avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşmesinde ilginç bir teklifte bulundu. Teröristbaşı, terör örgütü PKK'ya, ciddi adım atılması halinde sınır dışına çekilmesi ve silah bırakması için öneride bulunabileceğini söyledi.

Kürtlerin üzerine yoğun bir şekilde gidilmekle Türkiye'nin oyuna getirildiğini iddia eden Öcalan, şu öneriyi yaptı: "Ben Başbakan'a da hatta diğerleri çözüm istiyorlarsa onlara da, ****** ve Bahçeli'ye de sesleniyorum, bir çözüm geliştirilebilir, bir çözüm geliştirilirse ben de burada demokratik çözüme ilişkin üzerime düşeni yaparım. Hatta ciddi bir adım atılırsa gerillaların tamamen sınır dışına çekilmesi ve silah bırakması için öneride bulunabilirim, çağrıda bulunabilirim. Bu kadar savaş, Kürtlerin üzerine bu kadar gidilmesi kimin yararınadır! Türkiye burada bir oyuna getiriliyor. Eğer bir çözümün geliştirilmesi isteniyorsa, ben daha önce de Hükümetten hatta muhalefetten rica etmiştim. Güney Afrika'da olduğu gibi bir 'Hakikat ve Uzlaşı Komisyonu' kurulabilir. Parlamentonun onayıyla olması şart değil. Parlamentonun bilgisinin olmasıyla da olabilir. Bu komisyonda yirmi otuz kişi yer alabilir, yazarlar, aydınlar bu komisyonda yer alabilir. Bu komisyon Türkiye'nin ortalama vicdanı olabilir. Bu Hakikat ve Uzlaşı Komisyonu gerekli incelemeleri, araştırmaları yaparlar ve toplumun, çözümün yararına gördüğü hususları, konuları, Parlamentoya sunar, Parlamentoya öneride bulunur, Parlamento da bunları dikkate alır, değerlendirmeler yapar."

1999 yılında Türkiye'ye getirildiğinde sorgusunda 4 istihbarat temsilcisinin bulunduğunu ileri süren Öcalan, Genelkurmay adına Kıvrıkoğlu'nun da temsilcisi olduğunu savundu. Hakkında toplam 30 günlük disiplin cezası verildiğini belirten teröristbaşı, cezaların henüz hayata geçirilmediğini ifade ederek disiplin cezalarının bir tehdit olduğunu ileri sürdü.

"Binlerce DTP'li gözaltına alındı, tutuklandı, DTP'yi de muhtemelen kapatacaklar, geri kalanları da tasfiye edip çok zayıf bırakacaklar." görüşlerini iddia eden Öcalan, DTP'den buna karşı demokratik güçlerle, her kesimle ortak bir şekilde örgütlenmelerini istedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile DTP Milletvekili Hasip Kaplan arasındaki tokalaşmayı da değerlendiren Öcalan, "Bahçeli'nin, DTP' liler ile tokalaşmaları basına yansıyor. Eğer gerçekten samimilerse, çözüm istiyorlarsa kendi aralarında toplumsal bir mukavele imzalarlar. Karşılıklı masaya otururlar, toplumsal mukavele yaparlar. Önemli olan budur, çatışmaların önünü bu alır. Aksi halde sadece tokalaşma, ifsattır, bozucudur, bir işe yaramaz." diye konuştu.
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics