HERŞEY VATAN İÇİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paksüt, kabul ettiği görüşmeyi iki gün önce yalanlamış

Paksüt, kabul ettiği görüşmeyi iki gün önce yalanlamış Empty Paksüt, kabul ettiği görüşmeyi iki gün önce yalanlamış

Mesaj tarafından Admin Paz 15 Haz. 2008, 23:47

Paksüt, kabul ettiği görüşmeyi iki gün önce yalanlamış Paksut

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt, önceki gün Org. Başbuğ ile üç kere görüştüğünü söylemişti.
Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt'ün Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ'la yaptığı gizli görüşmeyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Önceki gün Başbuğ'la 3 kez görüştüğünü kabul eden Paksüt'ün daha önce bu iddiayı kesin bir dille yalanladığı ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi yazarı Enis Berberoğlu, dün köşesinde söz konusu görüşmeyi önceki gece kendisinin de duyduğunu açıkladı. Ancak Paksüt'ün kendisini arayan muhabire olayı yalanladığını belirtti. Berberoğlu, tepkisini şöyle ifade etti: "Yargıçların kararlarıyla konuşmaları esastır. Ama daha önemlisi tam doğruyu söylemeleridir."

Osman Paksüt ise Zaman'a yaptığı açıklamada Berberoğlu'nun iddiasının doğru olmadığını ileri sürdü. Paksüt, "Hürriyet muhabiri bir gazetede çıkan Anayasa Mahkemesi'ndeki davalarla ilgili Org. Başbuğ'la görüştüğüm yönünde haberin doğru olup olmadığını sordu. Haberi görmeden açıklama yapamayacağımı söyledim. Burada kişilik haklarıma saldırı var." dedi.

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt, Taraf'ta çıkan haberin ardından eşi Ferda Paksüt ile birlikte Kavaklıdere Tenis Kulübü'nde basın toplantısı düzenledi. Paksüt, ''Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildikten sonra Başbuğ ile 3 kez görüştüm. Birinci görüşme Başbuğ'un Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na seçildiğinde tebrik ziyareti niteliğinde, ikinci görüşmeyi hatırlamıyorum. Üçüncüsü ise TSK'nın Irak'ın kuzeyine yönelik başlattığı harekâtın bitirilmesinden birkaç gün sonra gerçekleşti.'' dedi. Görüşmeyi Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ da doğrularken Hürriyet Gazetesi'nde yayımlanan bir yazı, tartışmaya yeni bir boyut ekledi. Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Enis Berberoğlu, görüşmeyi kendilerinin de duyduğunu; ancak Paksüt'ün bunu kesin bir dille yalanladığını açıkladı. Berberoğlu, "Merak ettim, neden kendisini arayan muhabire, "Paşa benim yakın dostumdur, hep görüşürüm, ne gariplik var bunda?" diyemedi de ertesi günkü imalı haberlere geçit verdi acaba? Yargıçların kararlarıyla konuşmaları esastır. Ama daha önemlisi, tam doğruyu söylemeleridir." ifadelerini kullandı. Taraf Gazetesi'ndeki haberde net bilgiler yer almıştı. Buna göre görüşme 4 Mart 2008 günü saat 17.00'de gerçekleşti. 06 LLU 81 plakalı Mercedes'le geldiği Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda bir saat 15 dakika kaldı. Ziyaret öncesinde, karargah giriş ve çıkışlarında bulunan güvenlik kameralarına karartma uygulandı ve komuta katı tamamen boşaltıldı. Taraf Gazetesi, haber kaynağının Genelkurmay'dan bir yetkili olduğunu da duyurdu.

Ferda Paksüt: Magazine girmiyoruz

Bu gelişmeyle ilgili ilk değerlendirmeyi Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt yaptı. Ferda Paksüt, 'Başbuğ'la yapılan görüşmeyle ilgili iddialar basına yansımadan önce size soruldu mu?' sorusuna şöyle cevap verdi: "Biz işin dedikodu ve magazin boyutuna girmeyiz. Bakın şimdi Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı çıkmadan yorum yapılıyor. Medeni insanlar olarak bir şeyin aslını görüp de öyle yorum yapmalıyız. Birisi arayıp da şu kişi şöyle bir şey yazacak ne dersiniz diye sorarsa, hele bir yazsın da ona göre cevap verelim, deriz. Sayın Paksüt, varsayımlar üzerine yorum yapacak biri değil. Ben işin magazin boyutuna girmiyorum."
Admin
Admin
Admin

https://istanbul.hareketforum.net

- Similar topics